در آینده اندروید ۱۴ جانشین نسل پیشین خود خواهد شد و بعضی از گوشی‌های شیائومی آن را دریافت خواهند کرد.

در‌حال‌حاضر، اندروید ۱۳ هنوز در مرحله‌ی انتشار برای دستگاه‌های مختلف است. با‌این‌حال، با انتشار سیستم‌عامل جدید اندروید ۱۴ که احتمالاً به‌زودی اتفاق می‌افتد، بعضی از کاربران شیائومی در این فکر هستند که کدام گوشی‌های شرکت مذکور آخرین آپدیت نرم‌افزاری را دریافت خواهند کرد.

در این مقاله، بررسی خواهیم کرد که کدام گوشی‌های شیائومی احتمالاً در زمان انتشار به‌روزرسانی اندروید ۱۴ را دریافت خواهند کرد. همچنین، درباره‌ی تاریخ انتشار و برخی از ویژگی‌های مورد‌انتظار صحبت خواهیم کرد.

تاریخ انتشار اندروید ۱۴

آپدیت اندروید 14 شیائومی ممکن است در سه‌ماهه‌ی چهارم ۲۰۲۳ منتشر شود. اندروید ۱۴ هنوز در مراحل اولیه‌ی توسعه قرار دارد و انتظار نمی‌رود تا سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۳ منتشر شود. به‌طور‌کلی، گوگل بیلد پایدار اندروید را در ماه آگوست معرفی می‌کند و به‌دنبال آن سایر شرکت‌های سازنده‌ نسخه‌ی اندروید خود را یک یا دو ماه بعد منتشر می‌کنند. شیائومی نیز از همین الگو پیروی خواهد کرد.

اگر به‌خاطر بیاورید‌، نسخه بتای اندروید ۱۳ برای گوشی‌های شیائومی در آگوست ۲۰۲۲ عرضه و بیلد پایدار نوامبر ۲۰۲۲ معرفی شد. با در‌نظر‌گرفتن این موضوع، می‌توانیم انتظار به‌روزرسانی اندروید ۱۴ را نیز در همان بازه‌ی زمانی داشته باشیم.

ویژگی‌های اندروید ۱۴ شیائومی

اندروید ۱۴ بسیاری از ویژگی‌ها و پیشرفت‌های جدید را برای دستگاه‌های پشتیبانی‌شده به‌ارمغان خواهد آورد. قابلیت‌هایی که انتظار می‌رود در سیستم‌عامل جدید گنجانده شود، عبارت‌اند از: ژست‌های حرکتی پیش‌بینی‌کننده، عمر باتری و عملکرد بهبود‌یافته، کنترل‌ حریم خصوصی و امنیتی بهبود‌یافته، اتصال ماهواره‌ای و منو اشتراک‌گذاری جدید. ناگفته نماند می‌توانیم انتظار برخی از این ویژگی‌ها را در MIUI مبتنی‌بر اندروید 14 Xioami داشته باشیم.

فهرست گوشی‌های دریافت‌کننده اندروید ۱۴

در‌حال‌حاضر، هنوز خیلی زود است که بگوییم؛ اما می‌توان انتظار داشت که همه‌ی مدل‌های جدیدتر واجد‌شرایط باشند و برخی از مدل‌های قدیمی‌تر نیز این به‌روزرسانی را دریافت کنند. مانند سال‌های گذشته، انتظار می‌رود این به‌روزرسانی به‌صورت مرحله‌ای برای عموم منتشر شود؛ یعنی از جدیدترین دستگاه‌ها شروع شود و سپس به مدل‌های قدیمی‌تر برسد.

گوشی‌های شیائومی

گوشی هوشمند

وضعیت انتشار

Xiaomi Mi Mix Fold 2

منتشر نشده

Xiaomi 13 Pro

منتشر نشده

Xiaomi 13

منتشر نشده

Xiaomi 12T Pro

منتشر نشده

Xiaomi 12T

منتشر نشده

Xiaomi 12S Ultra

منتشر نشده

Xiaomi 12 Ultra

منتشر نشده

Xiaomi 12S Pro

منتشر نشده

Xiaomi 12S

منتشر نشده

Xiaomi 12 Pro

منتشر نشده

Xiaomi 12

منتشر نشده

Xiaomi 12 Lite

منتشر نشده

گوشی‌های ردمی:

گوشی هوشمند

وضعیت انتشار

Redmi 10 5G

منتشر نشده

Redmi 11 Prime 5G

منتشر نشده

Redmi Note 12

منتشر نشده

Redmi Note 12 Pro

منتشر نشده

Redmi Note 12 Pro+

منتشر نشده

گوشی‌های پوکو

گوشی هوشمند

وضعیت انتشار

POCO F4 GT

منتشر نشده

POCO F4 5G

منتشر نشده

POCO M4 5G

منتشر نشده

POCO M5

منتشر نشده

POCO X4

منتشر نشده

POCO X5 Pro 5G

منتشر نشده

علاوه‌بر دستگاه‌های ذکر‌شده، چندین محصول دیگر نیز ممکن است آپدیت اندروید ۱۴ را دریافت کنند. با‌این‌حال، فهرست دقیق دستگاه‌ها هنوز در‌دسترس نیست.

ذکر این نکته نیز ضروری است که فهرست بالا رسمی نیست و ممکن است با نزدیک‌شدن به تاریخ انتشار اندروید ۱۴ تغییر کند. همچنین، احتمال دارد شیائومی تصمیم بگیرد که این به‌روزرسانی را برای دستگاه‌های دیگر نیز عرضه کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *