اگر از جمله افرادی هستید که ساعات طولانی با کامپیوتر سروکار دارید، ممکن است با دردهایی مانند درد مچ دست روبرو شوید. به همین خاطر در چند سال گذشته ماوس‌های عمودی با استقبال زیادی روبرو شده‌اند زیرا حین استفاده از آن‌ها، دیگر مچ دست شما نمی‌چرخد و در حالت طبیعی خود قرار می‌گیرد. با وجود اینکه بیشتر ماوس‌های عمودی قیمت بالایی دارند، ولی در این ویدیو ماوس بی‌سیم رپو MV20 را بررسی می‌کنیم که یکی از ماوس‌های عمودی اقتصادی به حساب می‌آید.

از ماوس‌های عمودی به عنوان ماوس‌های ارگونومیک هم یاد می‌شود. همانطور که گفتیم استفاده از این ماوس‌ها فشار کمتری به عضلات دست شما وارد می‌کند و بنابراین بدون اینکه با مشکل خاصی روبرو شوید، می‌تواند ساعات بیشتری به طور پیوسته از این نوع ماوس‌ها بهره ببرید. برای یک ماوس عمودی، راحتی استفاده از آن نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. خوشبختانه از نظر راحتی استفاده عملکرد بسیار خوبی دارد و از همان ابتدا می‌توانید تفاوت استفاده از آن را نسبت به ماوس معمولی به‌خوبی احساس کنید.

در سمت چپ ماوس یک جای حفره‌مانند برای انگشت شست در نظر گرفته شده که راحتی استفاده را افزایش می‌دهد. کلید‌های اصلی و اسکرول ماوس هم در جای خوبی تعبیه شده‌اند. همچنین باید به وجود دکمه‌های Back و Forward و همچنین دکمه‌ی تنظیم حساسیت هم اشاره کنیم. محدوده‌ی حساسیت ماوس بین ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ است که این یعنی حساسیت چندان بالایی ارائه نمی‌دهد ولی در هر صورت این ضعف قابل چشم‌پوشی است.با وجود اینکه در مشخصات ماوس آمده ماوس بی‌سیم رپو MV20 از نوع سایلنت است، اما این موضوع حقیقت ندارد و در واقعیت کلید‌های ماوس سروصدای زیادی را ایجاد می‌کنند. تامین انرژی ماوس از طریق دو باتری نیم‌قلمی صورت می‌گیرد که ماه‌ها دوام می‌آورند و لازم نیست چندان نگران تمام شدن انرژی باتری باشید. بنابراین اگر می‌بینید استفاده‌ی طولانی‌مدت از ماوس‌های معمولی مشکلات زیادی را برای شما ایجاد می‌کند، بهتر است ماوس بی‌سیم رپو MV20 را هم در بین گزینه‌های موردنظر خود قرار دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *