بحث صدا در تجربه گیمینگ اهمیت بسیار زیادی دارد. به همین دلیل است که بازی‌ها نیز تمرکز زیادی روی این بخش داشته و تلاش می‌کنند تا بهترین تجربه را در این زمینه به بازیکنان ارائه دهند. نکته اینجاست که هر چقدر هم که یک بازی صداگذاری عملکرد خوبی داشته باشد، اگر کاربرد وسیله خوبی برای گوش دادن نداشته باشد، از آن لذت نخواهد برد. تجربه بازی‌ها با استفاده از اسپیکر دستگاه قطعاً چندان جالب نیست. هرچقدر هم که دستگاه شما اسپیکرهای خوبی داشته باشد، نمی‌تواند به اندازه یک هدفون شما را درگیر کند.

بحث استفاده از هدفون به حدی جدی شده که دیگر تمامی کنترلرهای کنسول‌های بازی هم یک جک ۳.۵ میلی‌متری برای اتصال هدفون دارند. یک هدفون خوب می‌تواند تجربه بازی را برای شما چندین برابر بهتر کند. نکته اینجاست که مانند لوازم جانبی دیگر، یک هدفون گیمینگ هم ویژگی‌های خاصی دارد. از کیفیت صدا تا قابلیت پخش صدای ۳۶۰ درجه همگی مواردی هستند که برای یک گیمر اهمیت دارند.

نکته لازم به ذکر اینجاست که این هدفون‌ها تنها برای گیمینگ ساخته نشده و کاربردهای دیگر هم دارند. با این حال برای گیمینگ بهینه شده و تمرکز زیادی در این زمینه دارند. البته شرکت‌های سازنده به در حال حاضر به شکلی هدفون‌ها را طراحی کردند که برای همه کاری مناسب هستند. حال در این لیست ما قصد داریم تا بهترین هدفون‌های گیمینگ را در رنج‌های قیمتی مختلف به شما نشان دهیم.

ویژگی‌های یک هدفون گیمینگ

همانطور که گفتیم یک هدفون گیمینگ باید با موارد دیگر از این دسته تفاوت داشته باشد. با این حال شما می‌توانید از هدفون‌های دیگر هم برای گیمینگ استفاده کنید اما این تجربه خوب را به شما ارائه نخواهند داد. ویژگی‌های هدفون گیمینگ باعث تمایز آن‌ها از هدفون‌های دیگر شده و باعث می‌شوند که بسیار خاص باشند. از طرفی این ویژگی‌ها تجربه گیمینگ شما را چندین برابر بهتر خواهند کرد. یک هدفون گیمینگ باید ویژگی‌های زیر را داشته باشد:

 • کیفیت صدای بسیار خوب؛ به دلیل اینکه شما برای اینکه از بازی به طور کامل لذت ببرید نیاز به کیفیت صدای خوب و دقیق دارید.
 • حذف صدای اضافه (Noise Canceling)؛ این مورد به شدت اهمیت دارد. به دلیل اینکه برای افزایش تمرکز کاربر نیاز است تا صداهای اضافی حذف شده باشند.
 • میکروفون دقیق؛ این مورد از ویژگی‌های مهم هدفون‌های گیمینگ است. اکثر این دستگاه‌های دارای میکروفون‌های اختصاصی و بسیار دقیق هستند. به دلیل اینکه شما باید با هم‌تیمی‌هایتان ارتباط داشته باشید!
 • ظاهر خاص؛ مانند دستگاه‌های دیگر گیمینگ، هدفون‌های این دسته نیز دارای زرق و برق بسیاری بوده تا گیمینگ بودن خود را فریاد بزنند.
 • اتصال پایدار؛ یکی از موارد مهم اتصال پایدار به سیستم شما است. به همین دلیل است که اکثر هدفون‌های گیمینگ سیمی بوده تا تجربه یک اتصال پایدار را به شما ارائه دهند.

حال در ادامه به لیست بهترین هدفون‌های گیمینگ در رنج قیمتی مختلف خواهیم پرداخت.

محدوده‌ی بالای ۱۰ میلیون تومان

این محدوده قیمتی برای گیمرهای حرفه‌ای ساخته شده است. از طرفی در این میان مواردی وجود دارند که به صورت انحصاری برای گیمینگ ساخته نشده‌اند. با این حال آنچنان تجربه خوبی را به کاربر ارائه می‌دهند که لازم است در این لیست حضور داشته باشند. در ادامه به تمامی این موارد خواهیم پرداخت. به طور کلی بالای ۱۰ میلیون تومان بودجه بسیار زیادی برای هدفون است. به همین دلیل شما امکانات بسیار زیادی را دریافت خواهید کرد. چیزی که باعث می‌شود این هدفون‌ها به طور کامل از موارد دیگر در بازار متمایز باشند.

هدفون استیل سریز مدل آرکتیک پرو (Steel Series Arctic Pro 2021 Edition)

هدفون Steelseries Arctic Pro 2021 Edition

لیست را با یکی از بهترین هدفون‌های موجود در بازار شروع می‌کنیم. شرکت استیل سریز یکی از شرکت‌های با سابقه در زمینه لوازم جانبی برای کامپیوتر بوده و دستگاه‌های ساخته شده توسط این شرکت کیفیت بسیار بالایی دارند. حال مدل آرکتیک پرو نیز از این قاعده مستثنی نیست و یکی از بهترین هدفون‌های موجود در بازار ایران است.

فرکانس پاسخدهی این هدفون ۱۰ تا ۱۰هزار هرتز است. از طرفی اتصال آن تنها با سیم بوده که با توجه به ثباتی که به شما می‌دهد مشکل خاصی نیست. از طرفی هم در ابتدای مقاله گفتیم که اکثر هدفون‌های گیمینگ سیمی هستند. نکته مثبت آرکتیک پرو این است که به درایور صدا نیازی ندارد. به همین دلیل به همه دستگاه‌ها بدون مشکل متصل شده و رابط آن نیز یک جک ۳.۵ میلی‌متری صدا است.

چیزی که آرکتیک پرو را از رقبا متمایز می‌کند وجود فناوری حذف صدای مزاحم هم برای هدفون و هم برای میکروفون است. به همین دلیل گیمرها به راحتی می‌توانند با دوستان خود صحبت کرده و صدای بازی را نیز بدون مزاحمت بشنوند. دقت کنید که همه هدفون‌ها به دلیل اینکه دور گوش قرار می‌گیرند تا حدی توانایی حذف صدای مزاحم را دارند ولی داشتن این تکنولوژی بسیار متفاوت است. تکنولوژی حذف صدای مزاحم این کار را با پخش فرکانس‌های مخالف صداهای مزاحم انجام داده که باعث می‌شود همه از بین بروند.

کیفیت بدنه این هدفون هم بسیار خوب است. از طرفی زیاد هم سنگین نبوده که برای استفاده‌های طولانی مدت بسیار مناسب است. مشکل اصلی این هدفون قیمت آن است. استیل سریز آرکتیک پرو یکی از گران‌ترین هدفون‌های موجود در بازار بوده که برای بسیاری از افراد مشکل بزرگی است.

نکات مثبت

 • کیفیت صدای بسیار خوب
 • وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم در میکروفون
 • وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم در هدفون
 • طراحی زیبا

نکات منفی

 • قیمت بسیار بالا
 • فرکانس پاسخ‌دهی محدودتر نسبت به رقبا

هدفون سنهایزر مدل GSP 670

هدفون Sennheiser GSP 670

شرکت سنهایزر از شرکت‌های بسیار با سابقه در زمینه صدا است. این کمپانی برای مدت بسیار زیادی است که هدفون‌های حرفه‌ای برای موسیقی ساخته و حال تصمیم گرفته که وارد دنیای گیمینگ هم بشود. به نوعی می‌توان گفت که این هدفون بهترین کیفیت را در میان دستگاه‌های دیگر داشته و از این لحاظ یک برتری کامل دارد.

فرکانس پاسخدهی GSP 670 از ۱۰ تا ۲۳هزار هرتز است که رقم بسیار بالایی است. از طرفی این هدفون دارای اتصال بی‌سیم بوده که یک نکته مثبت به حساب می‌آید. نکته جالب اینجاست که این هدفون با استفاده از بلوتوث به چند دستگاه می‌تواند متصل شود. به همین دلیل اگر میان بازی کسی با شما تماس گرفت به راحتی می‌توانید پاسخ او را نیز بدهید.

میکروفون GSP 670 نیز بسیار خوب طراحی شده است. از طرفی این میکروفون دقیقاً سمت دهان کاربرد قرار گرفته تا بتوان با دقت هر چه تمام‌تر با هم‌تیمی‌ها صحبت کرد. همانطور که گفتیم سنهایزر سابقه بسیار زیادی در زمینه ساخت و طراحی هدفون داشته و به همین دلیل از این سابقه خود در طراحی GSP 670 استفاده کرده است. به همین دلیل است که این هدفون نه تنها بسیار ارگونومیک ساخته شده بلکه اصلاً شما اذیت نخواهد کرد.

عمر باتری GSP 670 نزدیک به ۲۰ ساعت بوده که برای گیمینگ بسیار مناسب است. از طرفی با نسخه بلوتوث ۵ اتصالی بسیار خوب و بدون قطعی با دستگاه‌ها برقرار کرده تا کاربران تجربه بسیار خوبی را داشته باشند. همینطور اینکه این هدفون در کنار مناسب بودن برای گیمینگ، برای گوش دادن به آهنگ و کارهای دیگر نیز خوب بوده وطراحی بسیار بهینه‌ای دارد.

نقاط قوت

 • کیفیت صدای عالی
 • طراحی بسیار خوب و بهینه
 • اتصال بدون سیم

نقاط ضعف

 • قیمت بسیار بالا
 • اتصال بی‌سیم دردسرهای مخصوص خود را دارد!

هدفون سونی WH – 1000XM5

هدفون Sony WH 1000 XM5

نمی‌توان در مورد کیفیت صدا صحبت کرد و حرفی از سونی نزد. این شرکت سابقه بسیار زیادی در دنیای موسیقی و صدا داشته و به همین دلیل هدفون‌های بسیار خوبی هم طراحی می‌کند. نکته مهم سری XM این است که این هدفون‌ها در اصل پرچمداران هدفون‌های سونی هستند. به همین دلیل نمی‌توان آن‌ها را از لیست بهترین هدفون‌ها حذف کرد.

XM5 به طور اختصاصی برای گیمینگ طراحی نشده است. در اصل این هدفون بیشتر برای گوش دادن به موسیقی و مسافرت طراحی شده و به همین دلیل ظاهر بسیار ساده‌ای دارد. با این حال XM5 چنان تجربه خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که نمی‌توان به آن اشاره نکرد. به نوعی می‌توان هدفون سونی را بهترین هدفون همه کاره بازار دانست که شما را از خرید هر هدفون دیگری بی‌نیاز می‌کند.

محدوده عملکرد XM5 از ۴ تا ۴۰هزار هرتز است که محدوده بسیار گسترده و دقیقی است. از طرفی با قطر درایور بزرگ این هدفون، تجربه بی‌نظیری از گوش دادن به موسیقی و بازی به کاربر ارائه خواهد داد. از طرفی این هدفون نیز دارای قابلیت حذف صدای مزاحم است. به همین دلیل شما می‌توانید با دقت کامل به بازی کردن بپردازید.

مانند هدفون سنهایزر، XM5 هم به صورت بی‌سیم و با آخرین نسخه بلوتوث عمل می‌کند. به همین دلیل شما درگیر مزاحمت یک سیم نخواهید بود. همینطور اینکه این هدفون از تکنولوژی صدای ۳۶۰ درجه پشتیبانی کرده و دارای دستیار صوتی هم هست. عمر باتری ۴۰ ساعته آن نیز باعث شده تا شما نگران تمام شدن باتری نباشید. به طور کلی این هدفون همه کاره یکی از بهترین موارد در این رنج قیمتی بوده که می‌تواند برای هر کاری از جمله گیمینگ مناسب باشد.

نقاط قوت

 • طراحی سبک و زیبا
 • کیفیت صدای عالی
 • یک هدفون همه کاره

نقاط ضعف

 • قیمت بالا
 • عدم طراحی اختصاصی برای گیمینگ

هدست کورسیر ویرتوسو اس ای (Corsair Virtuoso RGB SE)

هدفون Corsair Virtuoso RGB SE

وقتی بحث در مورد لوازم جانبی گیمینگ می‌شود، کورسیر یکی از نام‌های آشنا در این زمینه است. این شرکت که در ابتدا تولید نورهای RGB می‌کرد حال به یک شرکت بسیار بزرگ تبدیل شده است. نکته جالب اینجاست که کورسیر در زمینه هدفون نیز وارد شده و عملکرد بسیار خوبی هم داشته است.

هدست ویرتوسو اس ای نشان می‌دهد که کورسیر با قدرت وارد دنیای هدفون گیمینگ شده است. این هدفون دارای طراحی بسیار خوبی بوده و از طرفی اتصال کاملاً بی‌سیم هم دارد. به همین دلیل می‌تواند به دستگاه‌های مختلف متصل شده تا کار را برای شما راحت کند. همینطور اینکه با طراحی بسیار خوب و ساده کورسیر این هدفون بیش از حد رزق و برق گیمینگ را ندارد.

این هدست بازه پاسخدهی فرکانسی از ۲۰ تا ۴۰ هزار هرتز را دارد. همینطور اینکه درایورهای بزرگ این هدست تجربه بسیار خوبی را در زمینه صدا به شما ارائه خواهد داد. از طرفی این هدست دارای یک میکروفون اختصاصی و بلند بوده که تا جلوی دهان کاربر می‌آید. به همین دلیل بازیکنان می‌توانند به راحتی با یکدیگر در ارتباط بوده و صحبت کنند.

اتصال ویرتوسو اس ای با استفاده از بلوتوث است. به همین دلیل شما می‌توانید دستگاه‌های مختلف را به آن متصل کنید. از طرفی این هدست نسبت به رطوبت و عرق نیز مقاوم بوده که آن را برای استفاده طولانی مدت بسیار مناسب می‌کند. همینطور اینکه این هدست چندان سنگین نبوده و می‌توان از آن برای طولانی مدت استفاده کرد.

نقاط قوت

 • طراحی خوب
 • کیفیت صدای بالا
 • مقاومت با رطوبت و عرق

نقاط ضعف

 • قیمت بالا
 • میکروفون متوسط

بازه قیمتی ۷ تا ۱۰ میلیون تومان

این بازه قیمتی نیز به نسبت بالا است. به همین دلیل در این بازه هم ما شاهد موارد بسیار خوب و حتی پرچمدار هستیم. با این حال امکان دارد که برخی از قابلیت‌های هدست‌های دسته قبلی در موارد این بخش وجود نداشته باشند. البته باز هم با این مقدار هزینه، قطعاً شما دستگاه‌های بسیار خوبی را دریافت خواهید کرد که تجربه خوبی از گیمینگ را به شما ارائه خواهند داد. همینطور اینکه در این بازه ما شاهد شرکت‌های بیشتر و رقابت بیشتر هستیم.

هدست مخصوص بازی استیل سریز مدل آرکتیس ۹ (Steel Series Arctis 9)

هدفون Steelseries Arctic 9

دوباره به استیل سریز برمی‌گردیم. هدست آرکتیس ۹ یکی از بهترین هدست‌های ساخته شده توسط این شرکت است. یکی از کارهایی که استیل سریز در این دستگاه بیشتر از مدل‌های دیگر انجام داده، طراحی کاربردی آن است. به این شکل که این هدست تمرکز زیادی روی گیمینگ دارد. با این حال به شکلی ساخته شده تا کاربردهای دیگر هم داشته باشد.

آرکتیس ۹ توانایی اتصال با سیم و بدون سیم دارد. به همین دلیل شما راه‌های اتصال زیادی داشته و می‌توانید این هدست را روی دستگاه‌های مختلف امتحان کنید. از طرفی با قابلیت حذف صدای اضافه که میکروفون و هدفون این هدست دارد، شما با تمرکز کامل به بازی کردن خواهید پرداخت.

دقت آرکتیس ۹ از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است همینطور اینکه قطر درایور آن نیز ۴۰ میلی‌متر بوده که به شما بیس کافی را ارائه خواهد داد. استیل سریز تمام تلاش خود را کرده تا این هدست در کنار بازی برای کارهای دیگر مثل گوش دادن موسیقی هم خوب باشد. به همین دلیل عمر باتری ۲۰ ساعته داشته و طراحی نسبتاً ساده‌ای هم دارد.

آرکتیس ۹ هم با استفاده از جک ۳.۵ و هم با استفاده از بلوتوث به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شود. اتصال با جک ۳.۵ به شما یک تجربه بدون قطعی و روان را می‌دهد. با این حال وجود یک سیم ممکن است دست و پا گیر باشد. به همین دلیل شما می‌توانید از بلوتوث این هدست نیز استفاده کرده و به بازی بپردازید.

نقاط قوت

 • طراحی بسیار خوب
 • کیفیت صدای بالا
 • وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم
 • وجود انواع مختلف اتصال

نقاط ضعف

 • قیمت نسبتاً بالا
 • دقت کمتر نسبت به رقبا

هدست ایسوس راگ دلتا اس (Asus ROG Delta S)

هدفون Asus Rog Delta S

نمی‌توان در مورد لوازم جانبی گیمینگ صحبت کرد و اشاره‌ای به سری راگ ایسوس نکرد. راگ در اصل برند گیمینگ ایسوس بوده و دستگاه‌های خاص و بسیار با کیفیتی دارد. البته ایسوس سری تاف (TUF) هم دارد که در ادامه به آن‌ها نیز خواهیم پرداخت. به طور کلی سری راگ به شدت ظاهر گیمینگ دارند. به این معنا که زرق و برق بسیاری داشته و گیمینگ بودن خود را به همه نشان می‌دهند!

هدست راگ دلتا اس را می‌توان یکی از بهترین هدفون‌های سری راگ دانست. این هدست با وجود طراحی بسیار خاصی که دارد، یک تجربه بسیار خوب را از گیمینگ به کاربران ارائه می‌کند. دلتا اس با سیم به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شود. این مورد هم می‌تواند نکته منفی و هم می‌تواند نکته مثبت باشد. اتصال با سیم ثبات بسیار زیادی داشته با این حال مشکلات خود را نیز دارد.

دلتا اس دارای دقت ۲۰ تا ۴۰ هزار هرتز است. از طرفی درایور ۵۰ میلی‌متری این هدست نیز تجربه خوبی از گیمینگ را به شما ارائه خواهد داد. یکی از نکات مثبت دلتا اس اتصال آن با استفاده از کابل USB – C است. به همین دلیل شما می‌توانید این هدست را به راحتی به تمامی دستگاه‌ها متصل کنید.

با وجود اینکه دلتا اس به تمامی دستگاه‌ها متصل می‌شود، ایسوس تلاش کرده تا این هدست بیشتر حالت گیمینگ داشته باشد. به این شکل که دلتا اس اصلاً ظاهری ساده نداشته و بسیار خاص طراحی شده است. با این حال به این شکل نیست که در زمینه‌های غیر گیمینگ کاربرد نداشته باشد ولی برای آن‌ها بهینه نشده است.

نقاط قوت

 • طراحی بسیار خاص
 • قطر درایور بزرگ
 • دقت خوب
 • اتصال با استفاده از پورت USB – C

نقاط ضعف

 • اتصال انحصاری با سیم
 • طراحی پرزرق و برق

هدست سنهایزر مدل Epos H6 Pro

هدفون EPOS H6 Pro

همانطور که در ابتدای لیست هم گفتیم اگر شما به دنبال کیفیت صدا هستید، باید به برند سنهایزر توجه ویژه کنید. این برند با سابقه بسیار زیادی که در دنیای صدا دارد، هدفون‌های به شدت خوب و حرفه‌ای طراح می‌کند Epos H6pro نیز از این قاعده مستثنی نیست. این هدست نه تنها به شدت بهینه طراحی شده، بلکه کیفیت صدای بسیار خوبی داشته که آن را برای کارهای مختلف مناسب می‌کند.

یکی از نکات مهم Epos H6pro اتصال آن با استفاده از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا است. استفاده از این جک Epos H6pro  را برای دستگاه‌های مختلف مناسب کرده و به همین دلیل یک هدفون به شدت کاربردی است. همینطور اینکه سنهایزر تمام تلاش خود را کرده تا با استفاده از این هدست را در شرایط مختلف راحت کند.

پاسخدهی فرکانسی Epos H6pro از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است که محدوده‌ی خوبی است. از طرفی این هدست دارای امپلیفایر مخصوص خود بوده که باعث می‌شود به راحتی و بدون مشکل به دستگاه‌های مختلف از جمله کامپیوتر و کنسول‌ها متصل شود. طراحی این هدست به شکلی است که شما صدای اضافی بیرون را نخواهید شنید. به همین دلیل تمرکز خود را در میان بازی از دست نخواهید داد.

از لحاظ طراحی Epos H6pro به شدت خوب ساخته شده است. با این حال کمی سنگین است. این سنگینی نیز به دلیل امکانات زیادی است که در این هدست وجود دارد. میکروفون این دستگاه بسیار خوب و بهینه طراحی شده است. به شکلی که جلوی دهان کاربر آمده تا بتواند به راحتی با دوستان خود در بازی صحبت کند.

نقاط قوت

 • طراحی بسیار خوب و کاربردی
 • کیفیت صدای بالا
 • استفاده از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا

نقاط ضعف

 • قیمت نسبتاً بالا
 • هدفون سنگین
 • اتصال با سیم

هدفون ریزر کرکن وی ۳ پرو (Razer Kraken V3 Pro)

هدفون Razer Kraken V3 Pro

یکی دیگر از برندهای نام آشنا در دنیای گیمینگ ریزر است. این شرکت سابقه بسیار زیادی در ساخت لوازم جانبی گیمینگ داشته و دستگاه‌های بسیار خوبی می‌سازد. هدست‌های ریزر شهرت زیادی در دنیای گیمینگ دارند. این هدست‌ها به طور کامل در زمینه گیمینگ بهینه شده و طراحی بسیار خاصی دارند.

هدست کرکن وی ۳ پرو به نوعی پرچمدار ریزر است. این هدست با وجود قیمت بالایی که دارد امکانات بسیار خوبی را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. از این امکانات می‌توان به میکروفون با کیفیت و نور RGB روی این هدست اشاره کرد. همینطور اینکه ریزر این هدست را به صورت بی‌سیم طراحی کرده تا کاربردی‌تر هم بشود.

دقت کرکن وی ۳ پرو از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. همینطور اینکه قطر درایور آن نیز ۵۰ میلی‌متر بوده تا بتواند بیس خوبی را در اختیار کاربر قرار دهد. از لحاظ طراحی کرکن وی ۳ پرو کمی سنگین است. با این حال ریزر این هدست را به شکلی طراحی کرده که کاربر بتواند برای مدت زیادی از آن استفاده کرده و خسته نشود.

اتصال این هدست با استفاده از دانگل خاص انجام می‌شود. به همین دلیل یک اتصال بسیار با ثبات بوده و مشکلات بلوتوث را ندارد. با این حال باعث می‌شود تا همه کاره بودن این هدست تا حدی زیر سوال برود. ریزر تمام تلاش خود را کرده تا این هدست برای گیمرهای حرفه‌ای ساخته و بهینه شده باشد. به همین دلیل برای استفاده در دستگاه‌های غیر گیمینگ چندان مناسب نیست.

نقاط قوت

 • طراحی بسیار جذاب
 • داشتن نور RGB
 • کیفیت صدای بسیار خوب
 • میکروفون قدرتمند
 • داشتن دانگل برای اتصال اختصاصی

نقاط ضعف

 • قیمت نسبتاً بالا
 • کاربرد انحصاری گیمینگ
 • عدم اتصال دانگل به دستگاه‌های غیر گیمینگ

بازه قیمتی ۵ تا ۷ میلیون تومان

این بازه قیمتی را می‌توان برای گیمرهای حرفه‌ای بسیار مناسب دانست. به دلیل اینکه هزینه بیش از حد نکرده و از طرفی امکانات خوبی را دریافت خواهند کرد. به همین دلیل اگر شما نیاز به امکانات بسیار خاص موارد بالا ندارید، محدوده قیمتی ۵ تا ۷ میلیون تومان برای شما بسیار مناسب است. همینطور اینکه موارد بسیار خوبی در این بازه قیمتی وجود داشته که نشان می‌دهد مواردی با ارزش خرید بالا در آن وجود دارد.

ایسوس روگ استریکس گو ۲.۴ (ROG Strix Go 2.4)

هدفون Asus Rog Strix Go 2

همانطور که گفتیم ایسوس سابقه خوبی در دنیای گیمینگ دارد. به همین دلیل محصولات این شرکت نیز بیشتر روی این زمینه تمرکز داشته و استفاده عمومی ندارند. روگ استریکس گو ۲.۴ دقیقاً برعکس چیزی است که تا الان گفتیم. این هدست یک دستگاه همه کاره بوده و برای کارهای غیر گیمینگ هم بهینه طراحی شده است.

ظاهر روگ استریکس گو تفاوت زیادی با هدست‌های دیگر این مجموعه دارد. ایسوس ترجیح داده تا ظاهر این دستگاه ساده و بهینه طراحی شده باشد تا کاربر بتواند درمکان‌های مختلف از آن استفاده کند. از طرفی ایسوس تمام تلاش خود را کرده تا راه‌های ارتباطی این هدست نیز زیاد باشد. با این کار شما می‌توانید استریکس گو را به انواع مختلف دستگاه‌ها متصل کنید.

فرکانس پاسخدهی روگ استریکس گو از ۱۰ تا ۴۰ هزار هرتز است. قطر درایور آن نیز ۴۰ میلی‌متر بوده که تعادل خوبی بین بیس و کیفیت صدا دارد. همینطور اینکه استریکس گو با استفاده از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا یا دانگل USB به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شود. به همین دلیل شما هم می‌توانید با اتصال سیمی ثبات زیادی داشته باشید و یا بدون سیم و با دانگل متصل شوید.

طراحی این هدفون نیز بسیار ساده و زیباست. ایسوس تمام تلاش خود را کرده تا این هدست زرق و برق گیمینگ را نداشته و یک حالت کاربری عمومی داشته باشد. کیفیت ساخت دستگاه‌های راگ نیز همواره بالا بوده و استریکس گو نیز از این قاعده مستثنی نیست. وزن این هدست نیز نسبت به رقبا کمتر بوده که آن را برای استفاده‌های طولانی مدت مناسب می‌کند.

نقاط قوت

 • طراحی ساده و بدون زرق و برق گیمینگ
 • کیفیت صدای بالا
 • سازگاری با محصولات دیگر ایسوس
 • اتصال به روش‌های مختلف

نقاط ضعف

 • قطر درایور کوچکتر نسبت به رقبا

لاجیتک جی پرو ایکس (Logitech G Pro X)

هدفون Logitech G Pro X

یکی دیگر از برندهای آشنا در دنیای گیمینگ لاجیتک است. این شرکت با ساخت لوازم جانبی گیمینگ شهرت بسیار زیادی پیدا کرده و به همین دلیل محصولاتش طرفداران بسیار زیادی دارد. نکته اینجاست که لاجیتک در زمینه هدفون چندان قدرتمند نبود. حال این وضعیت در چند سال اخیر تغییر کرده و این شرکت تعدادی از بهترین هدفون‌های بازار را طراحی می‌کند.

جی پرو ایکس دقیقاً مثال این مورد است. این هدست یکی از بهترین موارد بازار بوده که با توجه به قیمتش امکانات بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. طراحی جی پرو ایکس نیز به به شکل میانه است. به این معنا که نه بیش از حد حالت گیمینگ داشته و نه بسیار ساده است. بلکه شما شاخصه‌های گیمینگ مثل یک میکروفون بزرگ و ظاهر خشن را داشته و از طرفی زرق و برق گیمینگ را ندارید.

محدوده‌ی پاسخدهی جی پرو ایکس از ۲۰ تا ۲۰۰۰۰ هرتز است. از طرفی قطر درایورهای این هدست نیز ۵۰ میلی‌متر بوده که بیس بسیار خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این هدست هم با استفاده از سیم و هم بدون سیم می‌تواند به دستگاه‌های مختلف متصل شود. همینطور اینکه میکروفون جی پرو ایکس نیز قابل جدا شدن بوده که اگر به آن نیاز نداشته باشید، می‌توانید بدون میکروفون از این هدست استفاده کنید.

کیفیت ساخت جی پرو ایکس هم بسیار خوب است. لاجیتک تلاش کرده تا از بهترین مواد موجود در ساخت این دستگاه استفاده کند تا کاربر بتواند به راحتی از آن به مدت طولانی استفاده کند. تنها نکته منفی این هدست را می‌توان وزن سنگین آن دانست. این هدست نسبت به موارد دیگر در بازار سنگین‌تر بوده و ممکن است برای برخی از افراد مشکل ایجاد کند.

نقاط قوت

 • میکروفون قدرتمند
 • طراحی زیبا و ساده
 • قطر درایور بزرگ
 • اتصال با سیم و بدون سیم

نقاط ضعف

 • محدوده پاسخدهی کمتر نسبت به رقبا
 • وزن نسبتاً زیاد

هدست استیل سریز آرکتیک ۳ (Steel Series Arctis 3)

هدفون Steelseries Arctic 3

سری آرکتیس شرکت استیل سریز از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. شماره ۳ نیز از این قاعده مستثنی نیست. یکی از شاخصه‌های مهم این هدفون‌ها کیفیت صدای بسیار بالا به همراه میکروفون خوب است. چیزی که کاربران قطعاً در مکالمات به آن نیاز پیدا خواهند کرد. آرکتیس ۳ یک تعادل بسیار خوب از قیمت و کیفیت است. چیزی که باعث شده طرفداران زیادی داشته باشد.

هدست آرکتیس ۳ از لحاظ طراحی مشابه مدل‌های دیگر این مجموعه است. با این حال برخلاف مدل‌های گران‌تر آرکتیس ۳ تنها با سیم به دستگاه مورد نظر متصل می‌شود. این اتصال قطعی نخواهد داشت و به همین دلیل به نفع گیمرها است. از طرفی استیل سریز تلاش کرده تا این هدست طراحی ساده‌ای داشته باشد و بیش از حد حالت گیمینگ به خود نگیرد.

پاسخدهی فرکانس آرکتیس ۳ از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. این مقدار دیگر در این محدوده قیمتی کم نبوده و خوب است. از طرفی استیل سریز در این هدفون از تکنولوژی حذف صدای مزاحم استفاده کرده است. به همین دلیل کاربر به راحتی می‌تواند روی بازی خود تمرکز کرده و حواسش با صدای اطراف پرت نشود.

میکروفون آرکتیس ۳ جزء نکات مثبت آن است. به طور کلی در گیمینگ گروهی کیفیت میکروفون اهمیت بسیار زیادی دارد. با استفاده از آن شما به راحتی می‌توانید با افراد دیگر صحبت کرده و پیام خود را برسانید. حال آرکتیس ۳ با استفاده از تکنولوژی خاص استیل سریز این کار را برای شما راحت می‌کند. میکروفون این هدست نیز دارای تکنولوژی حذف صدای مزاحم بوده که به کاربر در ارتباط با افراد دیگر کمک می‌کند.

نکات مثبت

 • طراحی ساده و زیبا
 • اتصال با سیم و با ثبات
 • وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم در هدفون
 • وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم در میکروفون

نکات منفی

 • پاسخدهی فرکانس کمتر نسبت به رقبا
 • اتصال انحصاری با سیم

محدوده‌ی قیمتی ۳ تا ۵ میلیون تومان

۳ تا ۵ میلیون میزانی متعادلی از هزینه و امکانات است. شما امکان دارد که از هدست خود برای کارهای مختلف استفاده کنید و اکثر موارد این دسته نیز چندین کاربرد متفاوت دارند. با این حال این هدست‌ها نیز بسیار با کیفیت بوده و از طرفی قیمت خوبی هم دارند. قطعاً شما در این بازه نباید انتظار امکانات خاص رده‌های بالا را داشته باشید. با این حال موارد بسیار خوبی در این دسته وجود دارند که به شما نشان می‌دهند لزومی ندارد برای خرید یک هدست بیش از حد هزینه کنید.

هدست جی بی ال کوانتم ۶۱۰ (JBL Quantom 610)

هدفون JBL Quantum 610

در زمینه صدا یکی از شرکت‌های به شدت قدرتمند جی بی ال است. این شرکت سابقه بسیار زیادی در دنیای موسیقی و صدا داشته و حال تصمیم گرفته که وارد دنیای گیمینگ شود. به همین دلیل انتظارات از این شرکت بالا بود و به راحتی توانست این انتظارات را برآورده کند. از طرفی جی بی ال نیز از چارچوب خود خارج شده و طراحی این هدفون بسیار خاص است.

جی بی ال تلاش کرده تا کاربران بتوانند به راحتی هدست خود را به دستگاه‌های مختلف متصل کنند. به همین دلیل این دستگاه اتصال با سیم و بی‌سیم دارد. از طرفی اتصال بی‌سیم آن با استفاده از دانگل بوده که اتصال با ثباتی را در اختیار کاربر قرار دهد. همینطور اینکه طراحی ظاهری این هدست با محصولات دیگر جی بی ال تفاوت زیادی داشته و همین مورد آن را بسیار خاص می‌کند.

فرکانس پاسخدهی کوانتم ۶۱۰ از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. همینطور اینکه قطر درایور آن ۵۰ میلی‌متر بوده که بیس خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. میکروفونی که در این هدست وجود دارد یک میکروفون بسیار با کیفیت بوده و توانایی ضبط صدا را دارد. از طرفی با وجود اینکه قابلیت حذف صدا مزاحم را نداشته ولی به شکلی طراحی شده که نزدیک به دهان کاربر باشد.

باتری تعبیه شده در این هدست باعث شده تا کاربر بتواند به راحتی از آن به صورت بی‌سیم استفاده کند. جی بی ال استفاده از این هدست را به شدت راحت کرده است. به این معنا که اگر شارژ هدست شما تمام شد هم می‌توانید با استفاده از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا آن را به دستگاه خود متصل کنید. از طرفی این هدست به شما ۳ ساعت شارژ می‌دهد که به نوبه خود خوب است.

نقاط قوت

 • کیفیت صدای بسیار بالا
 • تنوع در اتصال
 • اتصال با استفاده از دانگل
 • قطر درایور بزرگ

نقاط ضعف

 • طراحی خاص و گیمینگ
 • عدم وجود تکنولوژی حذف صدای مزاحم
 • حجم باتری کم

هدست ریزر کرکن وی ۳ هایپرسنس (Razer Kraken V3 Hypersense)

هدفون Razer Kraken V3 Hypersense

به طور کلی ریزر در دنیای گیمینگ شهرت زیادی دارد. هدست‌های ریزر تعادل خوبی میان قیمت و کیفیت دارند. از طرفی امکانات زیادی هم در اختیار کاربر قرار داده که باعث می‌شوند، پشنهاد آن‌ها چندان دشوار نباشد. ریزر در وی ۳ هایپرسنس تلاش کرده تا این دستگاه را به شدت کاربردی طراحی کند. به همین دلیل است که نسخه هایپرسنس کرکن وی ۳ از هدست‌های بسیار خوب است.

کرکن وی ۳ ظاهر خاصی دارد. ریزر با وجود قیمت خوب این هدست تلاش کرده تا قابلیت‌های هدست‌های پرچمداران را داشته باشد. از طرفی ظاهر این هدست نیز به از حد حالت گیمینگ نداشته که آن را برای کارهای عادی هم بسیار مناسب می‌کند. کرکن وی ۳ کیفیت بسیار بالایی از لحاظ طراحی داشته و استفاده از آن به شدت لذت‌بخش است.

محدوده پاسخدهی این هدست از ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. قطر درایور آن نیز ۵۰ میلی‌متر بوده که برای تجربه خوب گیمینگ کاملاً مناسب است. نکته اینجاست که ریزر تلاش کرده تا این دستگاه تمرکز بیشتری روی گیمینگ داشته باشد. به همین دلیل تنها راه اتصال آن به دستگاه‌های مختلف از طریق کابل USB است.

میکروفون کرکن وی ۳ هایپر سنس نیز بسیار خوب ساخته شده است. شاید این هدست دارای قابلیت کاهش صدای مزاحم مانند موارد گران قیمت‌تر نباشد اما کیفیت بسیار بالایی دارد. همینطور اینکه با توجه به طراحی این هدست، شما مشکلی با آن نخواهید داشت و به نوعی مزاحم شما در گیمینگ نخواهد بود. در انتها هم باید گفت که کرکن وی ۳ هایپر سنس دارای نورپردازی RGB بوده که آن را در شب بسیار زیبا می‌کند.

نقاط قوت

 • طراحی خوب و کاربردی
 • دارای کنترل‌های مختلف روی هدست
 • وجود نور RGB
 • میکروفون قدرتمند

نقاط ضعف

 • اتصال با سیم
 • محدودیت اتصال

هدست سنهایزر GSP 300

هدفون Sennheiser GSP 300

باز هم به یک مورد دیگر از سنهایزر می‌رسیم. به طور کلی هدست‌های سنهایزر بسیار گران قیمت بوده و حضور آن در این بازه قیمتی بسیار جالب است. به هر حال این شرکت نیز وارد دنیای قیمت پایین شده تا بیشتر بتواند با کمپانی‌های دیگر رقابت کند. با این حال شما می‌توانید در GSP 300 رد پای محصولات گران قیمت را مخصوصاً در بخش کیفیت صدا ببینید.

GSP 300 یک هدفون میان رده از سمت سنهایزر است. این شرکت نیز تمام تلاش خود را کرده تا کیفیت آن بالا باشد و حس یک محصول گران قیمت را به کاربر القا کند. با این حال برخی از موارد ظاهری این هدست نشان می‌دهد که سنهایزر در برخی از قسمت‌ها از کیفیت پایین‌تر استفاده کرده تا بتواند قیمت آن را کم کند.

محدوده پاسخدهی فرکانس این هدفون از ۱۵ تا ۲۶ هزار هرتز است. این میزان از رقبا بیشتر بوده و یکی از نکات مثبت این هدست به حساب می‌آید. سنهایزر تصمیم گرفته تا در GSP 300 از رابط جک ۳.۵ میلی‌متری صدا استفاده کند. با استفاده از این رابط شما می‌توانید این هدست را به دستگاه‌های مختلف متصل کرده و مشکلی نداشته باشید.

بحث اینجاست که GSP 300 در برخی زمینه‌ها از رقبا ضعیف‌تر است. برای مثال تکنولوژی اتصال خاصی نداشته و به همین دلیل امکان دارد که چندان به نظر کاربردی نرسد. با این حال این کیفیت صدای این هدست است که آن را از رقبا متمایز می‌کند. سنهایزر تمام تلاش خود را کرده تا این هدست کیفیت صدای بسیار بالایی داشته باشد. به همین دلیل است که کار با این هدست بسیار لذت بخش بوده و تجربه خوبی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

نقاط قوت

 • کیفیت صدای بالا
 • اتصال با جک ۳.۵ میلی‌متری
 • میکروفون خوب

نقاط ضعف

 • وزن زیاد
 • ظاهر خاص
 • اتصال قدیمی

هدست ایسوس راگ دلتا کور (Asus ROG Delta Core)

هدفون Asus Rog Delta Core

در میان موارد این لیست ممکن است هدست‌هایی وجود داشته باشند که کمی قدیمی هستند. با این حال به این معنا نیست که دستگاه‌های خوبی نیستند. بحث اینجاست که این هدست‌ها در حال حاضر ارزش خرید بسیاب بالایی دارند. با وجود اینکه کیفیت پرچمدار دارند، قیمت پایینی داشته و برای کاربری‌های تخصصی بسیار مناسب هستند.

هدست دلتا کور ایسوس از این موارد است. این هدست کیفیت ساخت به شدت بالایی داشته و حدود ۳ سال پیش یکی از هدست‌های پرچمدار بود. حال با گذشت این مدت قیمت آن افت پیدا کرده ولی باز هم ارزش خرید به شدت بالایی دارد. این نکته لازم به ذکر است که ایسوس همچنان این هدست را تولید کرده و به همین دلیل است که در بازار وجود دارد.

دلتا کور بازه پاسخدهی ۲۰ تا ۴۰ هزار هرتزی را دارد که نسبت به رقبا بیشتر است. از طرفی ایسوس نیز تلاش کرده که ظاهر این هدست بیش از حد حالت گیمینگ نداشته باشد. همینطور اینکه اتصال آن با استفاده از جک ۳.۵ میلی‌متری صدا بوده که به دستگاه‌های مختلف متصل خواهد شد.

میکروفون این هدست نیز بسیار خوب ساخته شده است. همینطور اینکه با سبک طراحی آن کاربر به راحتی می‌تواند در زمان بازی کردن، با دوستان خود صحبت کرده و به تجربه بازی بپردازد. کیفیت بدنه این دستگاه نیز بسیار خوب است. در اصل هدست دلتا کور بسیار مقاوم بوده و برای مسافرت و کارهای همراه هم بسیار مناسب است.

نقاط قوت

 • طراحی خوب
 • محدوده پاسخدهی بالاتر از رقبا
 • میکروفون بسیار خوب
 • وزن کم
 • جنس مقاوم

نقاط ضعف

 • تکنولوژی قدیمی
 • اتصال انحصاری با سیم

بازه قیمتی زیر ۳ میلیون تومان

حال وارد بخش آخر و دستگاه‌های ارزان قیمت شدیم. در اصل هدفون‌های زیر ۳ میلیون تومان به دو دسته تقسیم می‌شوند. هدست‌های جدید که امکانات و قابلیت‌های مدل‌های بالاتر را نداشته یا اینکه هدست‌های قدیمی که امکانات زیادی دارند اما سن بالایی هم دارند. اینجاست که دیگر بستگی به کاربر دارد که ترجیح می‌دهد کدام را انتخاب کند. با این حال موارد بسیار خوبی در این بازه قیمتی وجود دارند. لازم به ذکر است که هدست یک دستگاه به شدت کاربردی است. به همین دلیل بهتر است که برای آن هزینه‌ی خوبی کنید. مخصوصاً اینکه قرار است برای مدت زیادی هدست خود را داشته باشید.

هدست لاجیتک مدل G431

هدفون G431 Sennheiser

لاجیتک در زمینه ساخت لوازم جانبی کامپیوتر تخصص دارد. حال می‌خواهد لوازم بسیار گران قیمت یا موارد خوش قیمت باشد. یکی از محصولات بسیار خوب این شرکت هدست G431 است. این هدست کیفیت بالایی داشته و از طرفی قیمت بسیار خوبی هم دارد. لاجیتک تمام تلاش خود را کرده تا کاربر حس یک محصول بالارده را داشته باشد.

G431 دارای محدوده پاسخدهی ۲۰ تا ۲۰ هزار هرتز است. از طرفی قطر درایور آن نیز ۵۰ میلی‌متر بوده که برای هدست در این رده بسیار خوب است. یکی از نکات مثبت این هدست قابلیت اتصال آن به دو روش است. این هدست بی‌سیم نیست ولی دارای رابط جک ۳.۵ میلی‌متری صدا و پورت USB است. به همین دلیل به دستگاه‌های مختلف متصل می‌شود.

میکروفون G431 نیز بسیار با کیفیت است. شاید این میکروفون قابلیت‌های هدست‌های گران قیمت را نداشته باشد ولی با طراحی خوب لاجیتک به راحتی جلوی دهان کاربر قرار می‌گیرد. یکی دیگر از نکات مثبت این هدست وزن نسبتاً کم آن است. چیزی که باعث می‌شود استفاده طولانی مدت از آن خسته کننده نبوده و راحت باشد.

نقاط قوت

 • طراحی خوب
 • اتصال با سیم و با ثبات
 • وزن کم

نقاط ضعف

 • اتصال انحصاری با سیم
 • کیفیت ساخت متوسط

هدست ریزر مدل کرکن وی ۳ ایکس (Kraken V3 X)

هدفون Razer Kraven V3 X

در زمینه هدست‌های اقتصادی، ریزر عملکرد بسیار خوبی دارد. کرکن وی ۳ ایکس یکی از بهترین مواردی است که شما در این بازه قیمتی می‌توانید خریداری کنید. ریزر در اصل تلاش کرده تا این هدست مشابه مدل اصلی و گران قیمت‌تر باشد. با این حال مجبور شده برای بهبود قیمت آن از تعدادی از قابلیت‌های این هدست بکاهد.

بازه پاسخدهی کرکن وی ۳ ایکس از ۱۲ تا ۲۸ هزار هرتز است. از طرفی قطر درایور آن نیز ۴۰ میلی‌متر است که نسبتاً خوب است. ریزر در این هدست تلاش کرده تا حس با کیفیت بودن را به کاربر انتقال دهد. همینطور اینکه کرکن وی ۳ ایکس به شدت سبک بوده که نشان می‌دهد در برخی از موارد ریزر امکانات را کم کرده است.

میکروفون داخل این هدست هم بسیار با کیفیت است. به طور کلی عملکرد کرکن وی ۳ ایکس به شدت شبیه مدل‌های گران قیمت‌تر است. تفاوت اصلی آن در کیفیت ساخت و قابلیت‌های آن است. برای مثال این هدست چراغ RGB نداشته و نور آن تک رنگ است. همینطور اینکه اتصال این هدست تنها با سیم و جک ۳.۵ میلی‌متری صدا امکان پذیر است که آن را برای استفاده در دستگاه‌های مختلف مناسب می‌کند.

نقاط قوت

 • طراحی زیبا
 • کیفیت صدای بالا
 • میکروفون با کیفیت

نقاط ضعف

 • کیفیت ساخت متوسط
 • اتصال انحصاری با سیم

هدست ریزر بلک شارک وی ۲ ایکس (Razer Black Shark V2 X)

هدفون Razer Black Shark V2 X

شرایط این هدست هم دقیقاً مشابه مورد قبلی در لیست است. این هدست در اصل نسخه ضعیف شده مدل اصلی بوده ولی از لحاظ کیفیت به شدت به وی ۲ نزدیک است. به طور کلی هدست‌های بلک شارک ریزر طراحی خاصی داشته و از شکل و شمایل گیمینگ دور شده‌اند. چیزی که برای بسیار از افراد می‌تواند جذاب باشد.

دقت هدست بلک شارک وی ۲ ایکس از ۱۲ تا ۲۸ هزار هرتز است. قطر درایور آن نیز ۵۰ میلی‌متر بوده که بیس خوبی را در اختیار شما قرار می‌دهد. ریزر در این هدست از رابط جک ۳.۵ میلی‌متری صدا استفاده کرده که بتوان آن را به دستگاه‌های مختلف متصل کرد. از طرفی وزن این هدست نیز بسیار کم بوده که برای استفاده طولانی مدت به شدت مناسب است.

میکروفون این هدست نیز بسیار با کیفیت است. همینطور اینکه دارای تکنولوژی حذف صدا مزاحم است. چیزی که در این بازه قیمتی به ندرت مشاهده می‌شود. طراحی بدنه بلک شارک وی ۲ ایکس نیز بسیار بالا بوده که نشان می‌دهد ریزر به دنبال ساخت یک محصول خوب در بازه قیمتی مناسب است.

نقاط قوت

 • طراحی ساده و کاربردی
 • میکروفون با کیفیت با تکنولوژی حذف صدای مزاحم
 • کیفیت صدای بسیار خوب
 • وزن کم

نقاط ضعف

 • اتصال انحصاری با سیم

ریزر کرکن ایکس (Razer Kraken X)

هدفون Razer Kraken X

به آخرین مورد از این لیست رسیدیم که باز هم از شرکت ریزر است. به طور کلی سری کرکن ریزر کیفیت بسیار خوبی داشته و هدست‌های با دوامی هستند. از طرفی این هدست‌ها سابقه زیادی در دنیای گیمینگ داشته و به همین دلیل قابل اعتماد هستند. هدست کرکن ایکس نیز تا حدی این موضوع را اثبات می‌کند. با این حال ریزر برای قیمت پایین این محصول مجبور شده از مواد اولیه ضعیف‌تری استفاده کند. با این حال باعث شده که این هدست به شدت سبک باشد.

محدوده دقت کرکن ایکس از ۱۲ تا ۲۸ هزار هرتز است. قطر درایور آن نیز ۴۰ میلی‌متر است که با توجه به قیمت آن بسیار هم خوب است. یکی از نکات مثبت این هدست همانطور که گفتیم وزن بسیار کم آن است. همینطور اینکه هدست بسیار ارگونومی طراحی شده تا کاربر احساس ناراحتی نکند. اتصال این هدست نیز تنها از راه سیم و با جک ۳.۵ میلی‌متری صدا بوده که برای استفاده روی دستگاه‌های دیگر هم مناسب است.

میکروفون کرکن ایکس نیز دارای تکنولوژی حذف صدا مزاحم است. از طرفی طراحی این هدست نیز بسیار ساده بوده و حتی لوگوی ریزر نیز در آن رنگی نیست. به همین دلیل به راحتی می‌توان از این هدست برای کارهای دیگر هم استفاده کرد. این طراحی ساده و زیبا به همراه قیمت بسیار خوب باعث شده تا هدست کرکن ایکس طرفداران بسیار زیادی در دنیای گیمینگ داشته باشد.

نقاط قوت

 • طراحی ساده و زیبا
 • میکروفون به شدت خوب
 • کیفیت صدای بالا
 • وزن کم

نقاط ضعف

 • کیفیت ساخت متوسط
 • قطر درایور کوچکتر نسبت به رقبا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *