وزیر نفت نیز اعلام کرد که اختلال امروز در پمپ بنزین‌ها درپی حمله سایبری اتفاق افتاده است.

به گزارش دیجیاتو شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «نظر به بروز اختلال فنی در بعضی از جایگاه‌های عرضه سوخت کشور ناشی از توطئه معاندان برای تحت‌الشعاع قرار دادن رفاه و آسایش مردم، تا اطلاع ثانوی عرضه فرآورده‌های نفتی در جایگاه‌های عرضه سوخت، به صورت آفلاین (دستی) انجام خواهد شد.»

این نهاد با بیان اینکه کارشناسان و کارگروه‌های تخصصی در حال رفع مشکل هستند، وعده داد تا ساعاتی دیگر همه جایگاه‌ها به وضع عادی بازخواهد گشت و روند سوخت‌گیری عادی خواهد شد.

شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی همچنین تأکید کرد سهمیه سوخت هم‌میهنان در کارت سوخت آنها محفوظ است و پس از رفع مشکل قابل استفاده خواهد بود. دقایقی پیش یک گروه هکری نیز مسئولیت این هک را پذیرفته است.

وزیر نفت نیز اعلام کرد که اختلال امروز در پمپ بنزین‌ها درپی حمله سایبری اتفاق افتاده است و در حال حاضر ۱۶۵۰ جایگاه سوخت رسانی در سراسر کشور فعال بوده و به صورت دستی سوخت رسانی را انجام می دهند.

صبح امروز برخی از جایگاه‌های سوخت‌رسانی کشور با اختلال مواجه شدند. در همین راستا شبکه خبر نیز اعلام کرد که بروز این اختلال ممکن است ناشی از «خرابکاری بیرونی» باشد.

این درحالی است که حدود یک ماه پیش یکی از مسئولان سامانه هوشمند سوخت در گفتگو با یکی از بخش‌های خبری صدا و سیما گفته بود که این سامانه کاملا مستقل بوده و امنیت بسیار بالایی دارد. به قدری که در این ۲۰ سال امکان نداشته حتی یک نفر در ایران بدون سوخت بماند.

علیرغم صحبت‌های یکی از مسئولین سامانه هوشمند سوخت این دومین باری است که سامانه هوشمند سوخت هک می‌شود. اولین بار این اتفاق در سال ۱۴۰۰ رخ داد. در آن زمان گروهی به نام گنجشک درنده مسئولیت این اختلال یک هفته‌ای را برعهده گرفت. حالا با گذشت دوسال بار دیگر این گروه هکری مسئولیت حمله به سامانه هوشمند سوخت را برعهده گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *