درست همانند مردگان زنده شده، فیلم ها و سریال هایی که در مورد زامبی ها ساخته می شوند نیز به این زودی ها از مد نخواهند افتاد. این فیلم ها و سریال ها تا مدت ها در رسانه های سرگرمی حضور خواهند داشت، حضوری که بخشی از آن به لطف محبوبیت سریال The Walking Dead بوده است. این سریال درام محبوب شبکه AMC بر اساس کمیک های رابرت کرکمن به همین نام ساخته شده که قدرت شبکه های کابلی را به رخ کشید. این فیلم محدودیت های زیادی را زیر پا گذاشته و شخصیت های باورپذیر و دوست داشتنی را خلق کرد که طرفداران سریال هم دوست داشته و هم از تنفر از آن ها لذت بردند اما زامبی ها و تصویر سینمایی آخرالزمانی که به نمایش می گذارند با The Walking Dead شروع نشده و با آن به پایان نخواهد رسید.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

برای اینکه به عنوان یکی از بهترین فیلم های شبیه به The Walking Dead دسته بندی شود، یک فیلم باید درام های بین شخصیتی متعدد و خشونت و خونریزی و ترس های متعددی را به تصویر بکشد. اکنون که سریال اصلی The Walking Dead به پایان رسیده، طرفداران این سریال بیش از هر زمان دیگری نیازمند داستان های مشابه جذابی هستند که همراه با به تصویر کشیدن یک آخرالزمان زامبی محور به سقوط جامعه بشری نیز بپردازد. خوشبختانه وقتی به تاریخچه فیلم های ژانر زامبی و فراتر از آن نگاه می کنیم، فیلم های زیادی هستند که جنبه های متفاوتی از حال و هوای متفاوت این سریال و شخصیت های آن را ارائه می کنند. بدین بهانه می خواهیم شما را با ۱۵ فیلمی آشنا کنیم که طرفداران سریال The Walking Dead باید حتماً تماشا کنند.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۵- Alive (2020)

مردی جوان در جریان شیوع یک ویروس زامبی کننده در سئول در آپارتمانش گرفتار می شود، و اگر چه از گزند زامبی ها در امان است اما در خطر مرگ در اثر گرسنگی و تشنگی قرار دارد. در حالی که وی یاد می گیرد مراقب خود باشد، با یک بازمانده دیگر آشنا می شود و این دو با هم نقشه ای برای فرار طراحی می کنند. Alive از فضایی به شدت محدود نهایت استفاده را می برد و به درام انسانی خود اجازه می دهد که در این فضای محدود به خوبی بدرخشد، در حالی که مدت زمان نسبتاً کوتاه داستان را مملو از اکشن زامبی محور کافی می کند. طرفداران اپیزودهای سریال مردگان متحرک که در مورد روزهای اول شیوع ویروس زامبی کننده هستند از تماشای سازگار شدن شخصیت های این فیلم کره ای با موقعت ناخوشایند جدید خود لذت خواهند برد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۴- The Road (2009)

یک پدر و پسر در آمریکای ویران شده پس از یک اتفاق آخرالزمانی در جستجوی نوری از امید هستند، در شرایطی که با گرسنگی، آدمخواری و محیط زیستی تاریک و ویران شده مقابله می کنند، در فیلمی با بازی های بی نقص که از رمانی به همین نام نوشته کورمک مک کارتی اقتباس شده است. طرفداران اپیزودهایی از مردگان متحرک که روی روابط بین والدین و فرزندان- به ویژه رابطه بین ریک و کارل گرایمز تمرکز دارند- از این درام بقامحور بسیار تکان دهنده اما گاهی اوقات زیبا لذت خواهند برد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۳- The Survivalist (2015)

این فیلم علمی تخیلی بدون احساس، ناخوشایند و تکان دهنده در مورد مردی است که در دل طبیعت وحشی و برای فرار از وحشت های یک دنیای پساآخرالزمانی، یک زندگی ایمن اما انزواگرایانه را می گذراند، در شرایطی که آرامش شکننده او با ورود یک زن و دخترش از هم فرو می پاشد. بهترین فیلم های شبیه مردگان متحرک در علاقه این سریال به سختی های فیزیکی و احساسی زندگی در پساآخرالزمان اشتراک دارند و The Survivalist نیز قطعاً از آن دسته فیلم هایی است که طرفداران این جنبه از سریال لذت خواهند برد، کسانی که به جنبه واقع گرایانه و ابهام اخلاقی داستان علاقه بیشتری دارند.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۲- ۲۸ Days Later (2002)

دنی بویل در این فیلم یک کلاسیک زامبی محور بی نقص خلق کرده با داستانی در مورد مردی که در بیمارستان به هوش آمده و در می یابد که شهر شلوغ لندن اکنون تقریباً به طور کامل در تسخیر مردمی است که به یک ویروس موسوم به خشم مبتلا شده اند. شباهت های بین معرفی اولیه دنیای پساآخرالزمانی زامبی ها در ۲۸ Days Later و The Walking Dead به شدت تاثیرگذار است اما فیلم دنی بویل با خشونت بی حد و مرز خود طرفداران مردگان متحرک را فراتر از سکانس ابتدایی خود در داستان غرق می کند.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۱- The Signal (2007)

مایا راهی برای فرار از ازدواج ناشاد و ناخوشایند خود پیدا کرده است. یک سیگنال رازآلود از رادیو، تلفن و تلویزیون باعث شده که مردم دست به رفتارهایی عجیب و خشونت آمیز بزنند و بدترین ویژگی های شخصیتی آن ها به شکلی اگزجره خود را به نمایش می گذارد. در شرایطی که شوهرش به یکی از این افراد بیمار تبدیل شده، مایا تصمیم می گیرد که با شخصیت بن فرار کند. دیوید بروکنر، دن بوش و جیکوب گنتری به عنوان کارگردانان این فیلم، فرمول کلیشه ای تمام فیلم های زامبی محوری که تاکنون ساخته شده اند را نادیده گرفته و به جای تمرکز بر روی گروهی از بازماندگان، در فیلم خود یک داستان شخصی تر در مورد دو شخص را روایت می کنند که در دنیایی ویران و پر از هرج و مرج، عشق را پیدا می کنند. این فیلم بهترین گزینه برای کسانی است که به روابط عاشقانه درون داستان سریال مردگان متحرک علاقه دارند.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱۰- It Comes At Night (2017)

در این تریلر ترسناک روانشناختی بسیار دقیق و بی نقص، خانواده ای برای فرار از یک بیماری زامبی کننده که دنیای بیرون را نابود کرده و خشونت ناشی از درماندگی و ناامیدی که مردم را بعد از این ماجرا درگیر خود ساخته، در دل جنگل پناه گرفته اند اما مجبور می شوند با خانواده ای که به تازگی به محل زندگی آن ها آمده کنار بیایند. طرفداران سریال مردگان متحرک که از بررسی روابط بین انسان ها در شرایط پرفشار لذت برده اند، تنش و پارانویای موجود در فیلم It Comes At Night را بسیار جذاب خواهند یافت.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۹- Carriers (2009)

در این تریلر علمی تخیلی، بشریت تقریباً به تمامی توسط یک ویروس مرگبار از بین رفته و گروهی از بازماندگان در جنوب غربی کشور به دنبال تامین مایحتاج و پناهگاه هستند. در این مسیر، گروهی از شخصیت ها مجبور می شوند که تصمیمات سختی بگیرند، در شرایطی که با مبتلا شدگان و دیگر بازماندگان درمانده مواجه می شوند. فیلم Carriers در سال های اخیر با کشش تازه ای از جانب علاقمندان به ژانر زامبی مواجه شده، اگر چه یک فیلم زامبی محور سرراست نیست. اما تهدید مرگ در طول فیلم همچنان بالاست و شاهد لحظات متعددی از وحشت بدنی در فیلم هستیم. با این وجود Carriers پیش تر و بیش از هر چیزی یک فیلم درام است. کریس پاین در نقش رهبر مغرور و عصبانی گروه بسیار بی نقص ظاهر می شود و شخصیت او برای طرفداران سریال مردگان متحرک بسیار آشنا جلوه خواهد کرد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۸- Pontypool (2008)

در هنگام پخش زنده، یک دی جی و تیمش در می یابند که یک ویروس مرگبار در بیرون از محل اجرای آن ها شیوع پیدا کرده است. اما این ویروس از آن ویروس های معمولی نیست و به نحوی از طریق کلمات زبان انگلیسی منتقل می شود و اکنون میزبان رادیویی باید در مورد این ویروس و شیوه شیوع آن به مخاطبان و گوش دهندگان خود هشدار دهد. اگر چه مبتلایان فیلم Pontypool تفاوت زیادی با زامبی های معمول دارند، این فیلم یک برداشت تازه و منحصربفرد از ساختار این ژانر است، به ویژه از این لحاظ که داستانش به تمامی در داخل استودیو روایت می شود.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۷- The Battery (2012)

دوستی بین دو بازیکن سابق بیسبال زیر فشار یک آخرالزمان زامبی محور در این فیلم ترسناک مستقل خم می شود، فیلمی که با بودجه اندک ۶,۰۰۰ دلاری توسط جرمی گاردنر (یکی از بازیگران دو نقش اصلی) ساخته شده، یکی از بهترین فیلم های درام زامبی محور شبیه مردگان متحرک است. فیلم The Battery دارای سناریوهایی بی توقف از جدال مرگ و زندگی نیست که در آن شخصیت ها برای جان سالم به در بردن تلاش می کنند. در واقع، برای یک فیلم در مورد زامبی ها، این فیلم بسیار کم خطرتر و کم تنش تر است. اما تنش در دوستی بین دو شخصیت اصلی تمام پیچیدگی و ابهام دراماتیکی که در برخی از بهترین اپیزودهای سریال مردگان متحرک شاهد بودیم را در خود دارد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۶- Night Of The Living Dead (1990)

هر طرفدار سریال مردگان متحرک باید در مورد فیلمی بداند که آغازگر تمام کلیشه های مدرن ژانر زامبی بود که اکنون مردم می شناسند. در این بازسازی از کلاسیک اورجینال Night Of The Living Dead ، مردگان از مرگ برخاسته و در این شرایط است که یک زن در یک خانه روستایی پناه می گیرد بدون اینکه هیچ بازمانده دیگری وجود داشته باشد. اما در ادامه مشخص می شود که تهدیدی که در درون این خانه وجود دارد به اندازه تهدید بیرون مرگبار و ترسناک است. جنبه های زیبایی شناختی و حال و هوای این بازسازی دهه ۹۰ی که به اندازه فیلم اورجینال جرج رومرو در سال ۱۹۶۸ برای ژانر زامبی اهمیت تاریخی دارد بسیار شبیه سریال مردگان متحرک است. چیزی که این دو را شبیه هم می سازد، روزآمدسازی هایی است که کارگردان تام ساوینی در این فیلم انجام داده و بارابارا را برخلاف نسخه اورجینال به تنها بازمانده داستان تبدیل کرده است.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۵- I Am A Hero (2015)

در شرایطی که ژاپن به تسخیر زامبی ها درآمده، هیدئو که یک هنرمند دستیار حوزه مانگا است و از زندگی اش رضایت ندارد، به دنبال کسانی است که به زامبی تبدیل نشده اند. بر اساس مانگایی به همین نام، فیلم I Am A Hero یک اقتباس سینمایی ستودنی است. این داستان تا جایی واقع گرایانه به تصویر کشیده می شود که شرایط شخصیت اصلی بسیار واقعی و محسوس جلوه می کند. اگر چه در فیلم شاهد سکانس های اکشنی نیز هستیم اما این سکانس ها پرانرژی و عجیب و غریب نیستند. به جای آن، این فیلم توجه ویژه ای به شخصیت سازی داشته و طرفداران شخصیت های متفاوت سریال مردگان متحرک از این جنبه فیلم خوششان خواهد آمد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۴- The Crazies (2010)

در این بازسازی از فیلمی از جرج رومرو به همین نام، ساکنان شهر کوچک اوگدن مارش در آیووا به طور ناگهانی به قاتلانی خشن تبدیل می شوند و دلیل این بیماری نیز ظاهراً ویروسی است که توسط ارتش توسعه یافته است. در ادامه شهر قرنطینه می شود تا هیچ کس نتواند فرار کند و بدین ترتیب کلانتر شهر (تیموتی اولیفنت) در کنار همسرش و همراهانشان باید تمام تلاش خود را برای خروج از شهر انجام دهند. شباهت های بسیاری بین حال و هوای فیلم The Crazies و فصول اولیه سریال مردگان متحرک وجود دارد و طرفداران ریک گرایمز با قهرمان جدیدی روبرو خواهند شد که در نقش اصلی این فیلم در مقام یک پلیس عاشقش باشند.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۳- Train To Busan (2016)

در این فیلم کره ای زامبی محور بسیار موفق، پدری همراه با دختر خردسالش از مسافران متعدد سوار بر قطاری به مقصد بوسان هستند، وقتی یک ویروس زامبی کننده در کشور شیوع پیدا می کند. مملو از احساس، شوخی، شخصیت های قابل باور و اکشن زامبی محور بی توقف، فیلم Train To Busan به سرعت به یکی از محبوب ترین فیلم های زامبی محور تمام دوران تبدیل شد. طرفداران سریال مردگان متحرک به احتمال فراوان از اکشن بقامحور داستان لذت خواهند برد هر چند جذابیت اصلی آن را شخصیت های متنوع و متفاوت تشکیل می دهد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۲- Dawn Of The Dead (1978)

جرج ای رومرو با این دنباله بر فیلم اورجینال Night of the Living Dead ، پس زمینه اصلی مفهوم پیشگام آخرالزمان زامبی محور خود را از یک خانه به یک مرکز خرید توسعه داد. با بازماندگان بیشتر و زامبی های فراوان، این فیلم کلاسیک وسعت داستان زامبی محور خود را با اضافه کردن تصویری هجوآمیز از مصرف گرایی به قوانین از پیش ساخته شده رومرو افزایش می دهد. تماشای این فیلم برای طرفداران سریال مردگان متحرک یک ضرورت به نظر می رسد.

15 فیلم زامبی محور برای طرفداران سریال مردگان متحرک

 

۱- Dawn Of The Dead (2004)

زک اسنایدر در مقام کارگردان و جیمز گان به عنوان نویسنده، فیلم آخرالزمانی زامبی محور کلاسیک رومرو را بازاختراع کرده و سرعت روایت خاص خود را به آن تزریق کردند. اکنون با زامبی هایی که به جای راه رفتن می توانستند به سرعت بدوند، داستان بازماندگانی که در یک فروشگاه پناه گرفته اند مملو از آدرنالین می شود و تمام خشونت و خونریزی و سکانس های اکشنی که اسنایدر و گان به خاطر آن ها به شهرت رسیده اند به این ترکیب اضافه می شود. با تماشای این فیلم در کنار کلاسیک رومرو، هر دو فیلم یک دوره آموزشی برای پیشرفت این ژانر را فراهم می کنند. طرفداران سریال مردگان متحرک نیز با تماشای این فیلم خواهند توانست منشاء و توسعه کلیشه ها و اصولی که اساس این سریال را تشکیل داده بهتر بشناسند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *